Rok na Twitteru

Už je to rok, co se tu objevila zprávička informující o tom, že mám také Twitter.
Nejprve se podíváme, jak to po tom roce vlastně vypadá:

1,426 Tweets
136 Following
88 Followers
4 Listed

yoono

Musím přiznat, že Twitter je docela zajímavá věc, díky které znám několik nových lidí, mám nové zdroje informací a zpráv a můžu být ve virtuálním nenuceném kontaktu s mnoha zajímavými osobnostmi nebo institucemi. Také díky Twitteru získávám přehled a novinky o dění ve světě i doma mnohem rychleji, než z klasického zpravodajství.
Za ten rok jsem vypozoroval, že nejvděčnějším a nejrychleji se šířícím typem informací jsou zprávy o smrti známých osobností (Usáma, Havel, Houston) a přírodních nebo společenských katastrofách…

Vraťme se ale zpátky k mým začátkům na Twitteru:
Ještě než se stačím s Twitterem pořádně sžít a rozkoukat se, nacházím vyhovující desktopovou aplikaci Yoono, která integruje více soc. sítí a z těch všech dostupných aplikací pro linux mi zatím nejvíce vyhovuje.
No jednu nevýhodu Yoono má. A to tu, že tu je pouze jeden základní vzhled a bílá není na můj vkus ani monitor příliš akceptovatelná. Naštěstí lze díky Compiz Fusion jednoduchou klávesovou zkratkou přepnout zvolené okno do inverzního zobrazení a z oči vypalující bílé je v okamžiku úsporná černá a nepřečtené zprávy z těžko postřehnutelné světle oranžové jsou nyní krásně vybarveny modrou barvou :) Samozřejmě, že jsou tak v negativu i avatary všech zúčastněných, ale to už je opravdu jen maličkost.
Sami si můžete po přejetí myši na obrázek zkusit, co vypadá lépe ;)

Ze začátku jsem všechny tweety poctivě pročítal, vložené odkazy proklikával a nad jejich obsahem rozjímal. Nemohl jsem se ale ubránit pocitu, že mi to bere čas. Speciálně v dobách, kdy jsem sledoval některé velmi aktivní Twitteristy, stačilo abych si třeba jenom na 3 hodinky odskočil a hned mi Yoono hlásilo až 200 New Updates !
Takhle tedy ne. Za ten rok v mém Following listu proběhla asi tak třikrát čistka a pečlivá selekce, během kterých jsem musel dát sbohem příliš aktivním uživatelům, nebo těm, kteří si pletou Twitter s chatem. Později přicházím na to, že mi nic nedávají ani tweety o tom, jak se kdo kde ožral a jak mu pak bylo, případně nesmyslné plkání o ničem, tematicky nezajímavých oblastí nebo nějaké odpočty času atd.

Nyní je to trošku jinak. Většinou bývám i více jak půl dne offline a když pak večer probudím počítač a Yoono ukáže třeba 180 nových zpráv, tak se chvíli rozhoduji, jestli to mám číst, nebo ne. Protože maximální délka jednoho twittu je 140 znaků, teoreticky by mi přečtení všech nových zpráv nemělo zabrat více jak 10 minut. Jenomže tam vkládáte také odkazy na delší články, videa, ankety, weby, komentáře a další věci, tak se těch 10 minut strávených nad novými zprávami může protáhnout až do brzkých ranních hodin. Zpravidla podle nálady pročtu posledních 20-80 tweetů a na zbytek dám Mark all as read a je pokoj. Jestli jsem tím o něco přišel na Twitteru, tak to určitě najdu na Nyxu, kde to beztak bylo o hodinu dříve :)

Také se čas od času objevil nějaký spam, nyní už ho ale prakticky vůbec nevídám. Pravděpodobně to bude tím, že než se dostanu ke své timeline, tak už jsou případní spamovací roboti nahlášeni jinými uživateli a smazáni.

Od toho se odvíjí i můj způsob twittování. Nechci nikomu zahlcovat timeline nesmysnými plky nebo chatem, protože to sám nemám rád. Twitter používám spíše jako záložkovací službu, kam jednou nebo dvakrát denně postnu nějaké moudro, vtípek nebo něco časově nenáročného pro ostatní uživatele. Může se stát, že někdy napíšu těch twittů za den i více a můžou tam být i odkazy na delší články, ale snažím se dodržovat princip Twitteru: Stručné, rychlé a výstižné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..